redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Klostermischung
Bernard Tabak
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Styczeń 26, 2012)
Ocena ogólna 

4.6
Ocena smaku 

4.5
Ocena opakowania 

5.0

Bernard nie zawodzi

Acha! Bernard! To MUSI być coś. Coś bardzo dobrego i wyjątkowego. To, że wybrałem akurat tego schmalzlera z zasobów Olsztyńskiej trafiki zależało częściowo od recenzji napisanych przez innych użytkowników, ale niespecjalnie wdawałem się w ich (recenzji rzecz jasna) analizę, zastanawianie się nad zakupem, czy cokolwiek. Zobaczyłem – kupiłem bez jakichkolwiek planów.
Tak, jak się spodziewałem jest to produkt pierwszej klasy – wyjątkowy. Póki co jest to mój ulubiony schmalzler...
Po kolei – tabakierka. Nie spotkałem się z tekturowym opakowaniem, tylko ze „zwykłą” tabakierą Bernarda. Sama konstrukcja tej tabakierki to cztery „na start”. Nie wiem, co musiałoby ją szpecić i w jakim stopniu, żeby dostała trójkę.
Na tej jest... Mnich w okularach o spojrzeniu co najmniej nieprzyzwoitym. Wygląda na to, że nie oszczędza sobie przyjemności i właśnie ma zamiar zażyć [zapewne] jakiś wyśmienity, tradycyjny produkt.
Klostermischung... klasztor i mieszanka. A do tego zupełnie stosowna niestosowność mnicha z tabakiery. Sama tabaka jest wprost wyborna – taki „sekret mnicha”. ;D
Wszystko pasuje, ale pozostaje tylko napisać jaka jest sama tabaka.
Czarna jak piekło i czerw... Tylko czarna. Konsystencja jak na schmalzlery przystało – tłuściutkie i grube kawałeczki roztartego tytoniu. Dość typowo.
Zanim jednak o smaku... Dużo nikotyny, wyjątkowo dużo. Nie kręci w nosie, łez nie wyciska, ale mocno uderza dużą dawką nikotyny. O ile nie palimy papierosów to możemy to dobrze odczuć.
Wędzonka – jest. Wyraźna i mocna, więc raczej od standardów nie odbiega. A przy tym tytoń – również oczywiste.
Co poza tym? Rum. Nie jest to znów alkoholowy dodatek, tylko czysto „rumowy”. Jak opisać smak rumu wyjęty wprost z... rumu? Może to nie on jest wyjęty tylko wyjęto właściwie sam alkohol.
Jaki jest rum nie da się opisać – każdy na pewno miał do czynienia, jeżeli nie z samym trunkiem to choć z rumowym dodatkiem do ciast.
Jak rum z rumu rumowej tabaki ma się do samego rumu? Tak, jak na Bernarda przystało idealnie. I tyle.
Całość komponuje się świetnie i dostarcza wiele przyjemności. Tabace nie jestem w stanie nic zarzucić, a na usta (palce!) cisną się same komplementy. Aromatem można się delektować i go podziwiać.
Kolejny rewelacyjny produkt Bernarda raczący nas rumowym aromatem i dużą dawką nikotyny. Szczerze polecam. :)

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- wyśmienity rum
- schmalzler Bernarda
- tabakiera
- naprawdę duża ilość nikotyny
Minusy Tabaki
- dużo nikotyny?
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or