redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Fichtennadel-Tabak
Bernard Tabak
by Filek     Maj 13, 2010    
Ocena ogólna 

5.0
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

5.0

Świetkowe igły

Oto zawitałem :) Po długiej przerwie postanowiłem napisać kolejną recenzję, tym razem mojej ulubionej tabaki. Przez mój nos przewinęło się już 20 albo 30 gramów tegoż partykularnego produktu, więc postanowiłem co nieco o nim napisać.

Jest to kolejny wyrób przegenialnego producenta "ambrozji do nosa", czyli firmy braci Bernard, wg mnie produkującej najlepsze i 'najsmaczniejsze' tabaki. Opakowanie jest to samo co u większości produktów tejże marki tj. czarna plastikowa tabakiera z przesuwajką do wygodnego dawkowania, na którą naklejona jest etykieta, przedstawiająca samotny świerk w malowniczym krajobrazie. Bo też sama jej nazwa oznacza świerkowe igły, jednoznacznie dając znać jaki jest aromat. Napis na etykiecie głosi: "ukochany, orzeźwiający niuch".
Bo też dokładnie taki jest. po wciągnięciu czujemy wspaniały aromat świerku, który mi osobiście kojarzy się z bożonarodzeniową choinką. Na drugim planie czuć delikatny, ledwo wyczuwalny mentol. Natomiast nuty czysto tytoniowej ja się nie doszukałem. Wracając jeszcze do konsystencji tabaki, jest ona podobna do Zwiefachera lub Weiss-Blau, tj. do typowych halbschmalzlerów. Tabaka ma kolor głębokiego brązu i jest wilgotna, co sprawia że lubi zbijać się w grudki. Zmielenie określiłbym jako średnie, niezbyt grube i niezbyt drobne. Ogólnie sprawia to że nie mamy zbytniego problemu z utrzymaniem jej w nosie, a spływanie do gardła nie zdarza się, a nawet jeśli to nie jest ono bardzo nieprzyjemne.

Reasumując jest to tabaka niemalże idealna, godna polecenia każdemu zażywającemu, niezależnie od stażu. Gorąco polecam.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+aromat świerku
+skojarzenia przezeń budzące
+przystępna konsystencja
+brak problemów czysto fizycznych związanych z zażywaniem
+etykieta
Minusy Tabaki
-na fajkowie od jej wprowadzenie podrożała już bodajże o 4 złote, ale prawdopodobnie związane to jest z popytem na nią :)
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or