redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 6 months ago #14078

• Ego
  • Ego's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 11
To raczej nie pryszcz, jest zbyt podrażnione. Faktycznie, często wycieram nos chusteczką. Dzięki, pożyjemy, zobaczymy.
Last Edit: 8 years 6 months ago by Ego.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 6 months ago #14079

• Bonczi
  • Bonczi's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 17
Ego wrote:
To raczej nie pryszcz, jest zbyt podrażnione.

Specem nie jestem ale z objawów co mówisz to ja miałem właśnie pryszcza, bardzo boli w tym miejscu, z jednej i z drugiej strony, ja stosowałem maść Tormentiol i mijało nawet po 2 dniach :) Ale jestem niemal pewny ze to pryszcz wydaje ci się że nie bo bardzo boli ale w tym miejscu to normalne :) Pozdrawiam i twoje zdrówko z BDF :)

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 6 months ago #14080

• Ego
  • Ego's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 11
Dziwnie reaguje na tabakę i inhalatory. Mam jednak nadzieję, że tto faktycznie pryszcz. Twoje zdrowie z General Oryginal :>
Last Edit: 8 years 6 months ago by Ego.

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 6 months ago #14085

• Pfeifer
  • Pfeifer's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 39
Zabawnie to zabrzmi: w tej sprawie przychylam się do pryszcza ;). Jak pisali koledzy: od częstego podrażniania skóry chusteczką, skóra wysusza się i nadprodukcja łoju jest jej naturalną reakcją. A że z każdym wytarciem nosa wspomniany łój wcierasz w skórę, w końcu wytworzył się stan zapalny. Miałem podobną "przygodę" w lecie. Oczywiście jak przy każdej poradzie medycznej udzielanej przez internet, są to jedynie przypuszczenia. Smaruj sobie na noc nozdrza jakimś kremem nawilżającym i powinno być po kłopocie ;)

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 6 months ago #14163

• porthole
  • porthole's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 40
Można zastosować moją metodę - by nos odpoczął nie stosować niczego nikotynowego :) Mimo wszystko organizm odczuwa brak nikotyny w organizmie. Trochu mi się popalało(rzucone oby raz na zawsze), teraz mam przerwę i widzę, jak w kilka tygodni organizm lepiej pracuje - i to pomimo choroby.
Last Edit: 8 years 6 months ago by porthole.

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 4 months ago #14710

• G0L14T
  • G0L14T's Avatar
  • Fazowicz
Witam wszystkich! Z góry proszę o nie traktowanie mnie jak gimnazjalistę bo ten problem może tak trochę wyglądać.
Otóż moja kariera snuffania że tak powiem zaczęła się w gimnazjum, w 3 dokładnie i potem przez 2 lata technikum nieźle jechałem z tym koksem (pierwsze 2 lata jako fazoficz).Później stwierdziłem że taki byt nie ma sensu i wszystko było już normalnie w umiarkowanych porcjach, jednak ostatnio stało mi się tak że po zażyciu obojętnie czy do RedBulla, Gawith'a czy np. WOS'a miałem ostry katar, cały czas psikałem, nie mogłem oddychać w ogóle przez nos.Byłem u lekarza powiedział że to jest wysuszona śluzówka.Więc kupiłem sobie w aptece Xylogel i psikam sobie do nosa.Nos na razie jest odetkany idealnie ale czuję że jak znowu pociągne to będzie to samo z katarem.Przez ile powinienem stosować ten żel do nosa i jaką powinienem zrobić sobie przerwę od tabaki.

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 4 months ago #14714

• Bonczi
  • Bonczi's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 17
G0L14T wrote:
Witam wszystkich! Z góry proszę o nie traktowanie mnie jak gimnazjalistę bo ten problem może tak trochę wyglądać.
Otóż moja kariera snuffania że tak powiem zaczęła się w gimnazjum, w 3 dokładnie i potem przez 2 lata technikum nieźle jechałem z tym koksem (pierwsze 2 lata jako fazoficz).Później stwierdziłem że taki byt nie ma sensu i wszystko było już normalnie w umiarkowanych porcjach, jednak ostatnio stało mi się tak że po zażyciu obojętnie czy do RedBulla, Gawith'a czy np. WOS'a miałem ostry katar, cały czas psikałem, nie mogłem oddychać w ogóle przez nos.Byłem u lekarza powiedział że to jest wysuszona śluzówka.Więc kupiłem sobie w aptece Xylogel i psikam sobie do nosa.Nos na razie jest odetkany idealnie ale czuję że jak znowu pociągne to będzie to samo z katarem.Przez ile powinienem stosować ten żel do nosa i jaką powinienem zrobić sobie przerwę od tabaki.

Miałem podobny problem tylko ze zatykały mi się dziurki na przemian. Tez brałem ten lek, tydzień z lekiem bez tabaki powinien pomóc, pozdrawiam Twoje zdrowie z Amostrinhą !

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 1 month ago #15974

• Jelcyn
  • Jelcyn's Avatar
  • Redaktor serwisu
  • Thank you received: 24
Witam wszystkich po cholernie długiej nieobecności.

Bez zbędnych wstępów, wyjaśnień i opowiastek. Z racji, iż studiuję biotechnologię medyczną,a obecnie piszę publikację na temat wpływu tabaki na zdrowie, postanowiłem na nowo zacząć udzielać się w tabaczanym światku. Na razie nie będzie to nic wielkiego, ot postanowiłem ponownie zaopiekować się tym tematem. Dlatego też postaram się jak najbardziej wyczerpująco odpowiedzieć na Wasze pytania dotyczące problemów zdrowotnych. Zastrzegam jednak, iż może to troszkę potrwać, muszę dokończyć wspomniany wyżej artykuł, odbębnić kilka wyjazdów konferencyjnych, a gdzieś pomiędzy przypadają juwenalia. Nie zrażajcie się jednak i śmiało piszcie, a ja postaram się dopomóc, służąc wiedzą z najnowszych osiągnięć medycyny w tym temacie.
"Kiedy myślę, że osiągnąłem już dno, ktoś rzuca mi łopatę."- Garfield

„Lepiej milczeć i wyglądać jak idiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.”
The following user(s) said Thank You: Avenius

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 1 month ago #16023

• Karaś
  • Karaś's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 43
Poszukuję sposobu na skuteczne oczyszczenie zatok z zalegającej tam tabaki. Otóż skąd wiem, że zalega? Ano ostatnio chory byłem. Gdy się nie sznupie przez pewien czas, wydzielina z nosa na powrót staje się przezroczysta. Gdy dopadło katarzysko to po pewnym czasie zaczęła mi się pojawiać na chusteczkach brązowa zawiesina, coś na zasadzie, jakby zalegało tam spory czas a korzystając z kataru udało się tej tabace wydostać. Jestem pewien, że coś tam nadal zalega. Jak więc porządnie je sobie przepłukać, oczyścić?

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 1 month ago #16025

• Kleks
  • Kleks's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 51
By oczyścić nos sugeruję przerwę od tabaki - abstynencja powinna przynieść z czasem efekty, oczywiście są sposoby by nieco skrócić okres tabacznego 'postu' i ew. przynieść dodatkowe efekty (np. w postaci poprawy kondycji śluzówki).
Wszystko jest jednak cechą osobniczą, jeśli moje (bądź innych użytkowników) porady nie przyniosą efektów to sugeruję wizytę u laryngologa, Ci lekarze mają swoje metody oczyszczania nosa (niestety dość nieprzyjemne).

Teraz metoda:
Udaj się do apteki i zakup Sterimar/Afrin Pure Sea/podobny środek - któryś z tych preparatów pomoże oczyścić jamę nosa i zatoki, podniesie wilgotność śluzówki (która może być wysuszona przez zbyt częste zażywanie tabaki), złagodzi ew. podrażnienia etc. woda morska ma ten dodatkowy plus że zawiera różne minerały, które (przy systematycznym użytkowaniu) mogą pozytywnie wpłynąć na stan śluzówki.
Uwaga dla wszystkich tabaczarzy - podobne preparaty warto stosować w codziennej higienie, niezależnie od ewentualnych problemów; nie są to cudowne remedia, ale regularne użytkowanie ich może pomóc w uniknięciu późniejszych nieprzyjemności.
Jest też bardziej ekonomiczna opcja, a mianowicie własnoręczne sporządzenie podobnego roztworu.

W zasadzie to wszystko co chwilowo przychodzi mi do głowy, mam jednak nadzieję że szybko uporasz się z problemem.
The following user(s) said Thank You: Jelcyn, Avenius

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 1 month ago #16026

• Jelcyn
  • Jelcyn's Avatar
  • Redaktor serwisu
Cóż mogę dodać, kolega wyżej praktycznie idealnie odpowiedział na pytanie. Chapeau bas. Dodam jedynie, iż nasze nosy mają dosyć efektywne systemy samooczyszczania, ruchy rzęsek nabłonka migawkowego, który buduje błonę śluzowa nosa powoli, acz systematycznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia. Tabaka upośledza te mechanizmy, dlatego też warto, jak kolega Kleks wspomniał wyżej, zrobić sobie trochę przerwy i nawilżać nos. Po pewnym czasie objawy powinny ustąpić, a jak nie ustąpią, to trzeba się zwrócić o pomoc do laryngologa.

Odradzam natomiast eksperymenty z zabiegami typu jala netii. Teoretycznie mogą pomóc, ale nieodpowiednio przeprowadzone mogą przynieść więcej szkody, niż pożytku, poza tym jeżeli już, to wykonanie takiego zabiegu powinno zostać wcześniej skonsultowane z laryngologiem właśnie.

No i oczywiście na zakończenie, cholernie ważnym aspektem rekonwalescencji jest zdrowa, zbilansowana dieta, bogata w witaminy i minerały.

„Lepiej milczeć i wyglądać jak idiota, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.”

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 1 month ago #16042

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 71
Wspomniane wyżej preparaty na bazie wody morskiej dzielą się na dwa rodzaje, roztwory hipertoniczne i izotoniczne. Te pierwsze mają większe stężenie soli i powodują szybkie wydzielanie śluzu, co dobrze odblokowuje nos. Roztwory izotoniczne dobrze nawilżają śluzówkę i świetnie się sprawdzają w codziennej higienie jamy nosowej. Wypróbowałem obydwa typy i jeśli nie ma problemu z zalegającą w nosie tabaką czy wydzieliną to polecam roztwór izotoniczny. Hipertoniczne przydają się bardziej w sytuacjach awaryjnych, jak u kolegi Karasia.
The following user(s) said Thank You: Jelcyn, Kleks

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 1 month ago #16043

• Jelcyn
  • Jelcyn's Avatar
  • Redaktor serwisu
Mądrego to i miło posłuchać.

Odp: Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 8 years 1 month ago #16053

• Karaś
  • Karaś's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Jeśli dobrze zrozumiałem: hipertoniczne mam używać w nagłych wypadkach, a izotoniczne profilaktycznie. Do tej pory stosowałem jedynie solidne oczyszczanie zatok, gdy podczas gorącej kąpieli w łazience robiło się niczym w saunie, po czym zwilżałem ją czymś w stylu Sulfarinolu albo Alfarinu. Dzięki waszym radom moja śluzówka pożyje o wiele dłużej, a może nawet dożyje końca moich dni wraz ze mną ;) Dziękuję.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 7 years 10 months ago #16867

• Golero
  • Golero's Avatar
  • Początkujący tabacznik
  • Thank you received: 4
Hmm, nie wiem czy kiedykolwiek padło takie pytanie (jeśli tak to przepraszam): tabaka spływa do gardła , nieraz połyka się ją wraz ze śliną (przepraszam, wiem, że nie brzmi to estetycznie, ale niestety tak się dzieje, czyż nie ?). I tu moje pytanie - czy połknięty tytoń może mieć negatywny wpływ na układ pokarmowy ?

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 7 years 10 months ago #16868

• Kleks
  • Kleks's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 51
Pomijając już że mówimy, o zwykle niewielkich ilościach tytoniu to owszem, może to mieć negatywny wpływ na przewód pokarmowy.

Wprawdzie nigdy nie spotkałem się z medycznym opisem, który podawałby tabakę jako źródło problemy, ale czysty teoretycznie tytoń może drażnić ścianki żołądka (zgaga, niestrawność, w skrajnych przypadkach nawet choroba wrzodowa); zdrowa wątroba nie powinna ucierpieć od podobnego procederu, tak samo trzustka.
Gorzej jeśli notorycznie dochodzi do podobnego "połykania tytoniu" u alkoholika, kawosza bądź u osoby z naturalnie/na wskutek innych chorób "słabszym żołądkiem".

Nie powinno się też zażywać tabaki na czczo.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 7 years 10 months ago #16869

• Filek
  • Filek's Avatar
  • Historyk tabaczny
  • Thank you received: 251
Myślę, że Jelcyn swoim medyczno-chemicznym żargonem, napisałby, że będzie z tego kupa.
Last Edit: 7 years 10 months ago by Filek.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 7 years 10 months ago #16877

• Jelcyn
  • Jelcyn's Avatar
  • Redaktor serwisu
Trafne słowa Filku. A tak na serio, to rzeczywiście tytoń posiada silnie drażniące właściwości, może wywoływać nadkwasotę, w wyniku której może dojść do nadżerek ściany żołądka. Takie nadżerki są niebezpieczne, sprzyjają bowiem rozwojowi raka żołądka, nie wspominając o chorobie wrzodowej, zarzucaniu treści żołądkowej, niestrawności itp. Może też przyczyniać się do rozwoju zakażeń Helicobacter pyroli, choć tutaj sprawa jest nieco zamglona. Należy jednak pamiętać, iż takie objawy mogłyby wystąpić przy naprawdę częstej konsumpcji ogromnych ilości tabaki, gdyż jej większą cześć jednak wydmuchujemy z nosa. Jednakże osoby ogólnie mówiąc używające tytoniu oralnie są jak najbardziej narażone na częstsze występowanie tego typu dolegliwości.

The following user(s) said Thank You: Kleks

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 7 years 9 months ago #16890

• Zakrza
  • Zakrza's Avatar
  • Początkujący tabacznik
  • Thank you received: 1
Przerażające to co tutaj piszecie. Ostatnio miałem zgagę i już oczyma wyobraźni mam raka żołądka.

Generalnie w tego typu przypadkach staram się popić tabakę wodą czy piwkiem. Z gardła to fajnie wtedy spływa, jak sądzę wówczas te właściwości żrące nieco ustępują?

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 7 years 9 months ago #16891

• Jelcyn
  • Jelcyn's Avatar
  • Redaktor serwisu
Owszem, im większe rozcieńczenie jakiegokolwiek roztworu, tym ma on słabsze działanie. 100% kwas octowy (kwas octowy lodowaty) ma dosyć silne właściwości żrące, natomiast rozcieńczony wodą do stężenia 10% jest używany w kuchni (ocet). Taka sama zasada ma zastosowanie również i w omawianym tutaj przypadku. Przy tabace ilość połykanego tytoniu jest niewielka, więc raczej nie powinno być jakichś większych problemów, ale popić nie zaszkodzi.

Ogólnie to nie róbmy też tutaj z igły wideł, gdyż problem raczej dotyczy osób konsumujących ogromne ilości tabaki, często w niewłaściwy sposób (wiadomo o czym mowa), lub osób żujących tytoń. Przy umiarkowanym, rozsądnym zażywaniu problem ten wydaje się mieć znaczenie marginalne, no chyba, ze ktoś już ma jakieś problemy z żołądkiem itp. Pamiętajmy jednak, iż tabaka jest używką i nie jest obojętna dla naszego zdrowia. Najlepiej dla naszego zdrowia byłoby nie zażywać wcale, ale cóż...

The following user(s) said Thank You: Kleks

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 7 years 9 months ago #16951

• Pastor
  • Pastor's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 67
Taka ciekawostka. Oglądam sobie film dokumentalny autorstwa National Geographic, o zjawisku dopalaczy. Film jest dosyć ciekawy, bogato okraszony wypowiedziami ekspertów, lekarzy, także policjantów - pokazuje ponadto różne rodzaje tych niebezpiecznych używek, a wśród przykładów syntetycznej marihuany, koksu, i innych narkotyków...

This image is hidden for guests. Please log in or register to see it.

No cóż...
Żródło: Narkotyki - dopalacze

(zwróćcie uwagę około 39 minuty)
Last Edit: 7 years 9 months ago by Pastor.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 7 years 9 months ago #17262

• mareky
  • mareky's Avatar
Ja mam silną alergię na kurz (i wszystko :(), rano i wieczorem nie mogę prawie oddychać tabaka uratowała mi życie, doskonale przeczyszcza mój nosek :) Więc polecam na alergię.A moje pytanie jest takie:
czy jeżeli alergik używa tabakę może dostać od tego alergii na tytoń? ()^()

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 7 years 9 months ago #17263

• Pablo
  • Pablo's Avatar
  • Redaktor serwisu
  • Thank you received: 108
W tej sprawie najlepiej skonsultować się ze specjalistą.

Z bólem serca muszę użytkownika Mareky poinformować, że serwis (jak i sama tabaka) przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Zapraszamy za dwa lata. I obiecuję, że przywitamy Cię z otwartymi rękoma:) Pozdrawiam.

Problemy zdrowotne, szkodliwość - pytania, porady 7 years 8 months ago #17428

• Karaś
  • Karaś's Avatar
  • Miłośnik tabaki
del
Last Edit: 7 years 7 months ago by Karaś.
The following user(s) said Thank You: Golero
Time to create page: 0.283 seconds