redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Dry Orange
Gawith Hoggarth TT Ltd
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Luty 14, 2014)
Ocena ogólna 
 
4.6
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
5.0

Kwiat pomarańczy

Dry Orange kupiłem w dwudziestopięciogramowej tabakierce - to był na pewno strzał w dziesiątkę i nie mam co do tego wątpliwości. Na pierwszy rzut oka pomyślałem, że przypomina trochę opakowanie na tabletki. Jest to biały walcowaty, zgrabny pojemniczek z zakrętką - praktyczny i wygodny (trochę łatwiej dosięgnąć tabaki, niż w przypadku F&T), więc nie mogę mieć i nie mam do niego zastrzeżeń. Etykietka, jaką producenci nakleili na tabakierkę jest identyczna (no, może poza rozmiarem - a tego nie sprawdzałem) jak na tabakierkach dziesięciogramowych: prosta i estetyczna.
Jeszcze mała uwaga dotycząca tabakiery: w odróżnieniu od pudełeczek mniejszej gramatury nie nasypiemy jej za dużo, bo jest przystosowana do tego, by zawartą w niej tabakę zażywać szczyptami.
Wygląd i zmielenie! Cóż, nic nadzwyczajnego, bowiem tego, że tabaka jest zmielona w sposób raczej przeciętny, jeżeli porównać ją do średniej tego, co zwykle dostajemy w produktach GH, SG, WoS, czy pokrewnych (brytyjskich!). Biorąc pod uwagę całą resztę (tu warto przypomnieć sobie wygląd jakiegoś schmalzlera) to jest to jednak dość drobny proszek, ale jednak nie pył.
Jeżeli ktoś od razu uzna to za wadę to mogę pocieszyć tym, że wilgoć jest dość duża - ziarenka się delikatnie zlepiają. Wystarczy, że dotkniemy powierzchni tabaki dwoma palcami i jest już bardzo prawdopodobne, że mamy na nich ilość tabaki, która odpowiada jednemu jej zażyciu. Myślę, że jeżeli ktoś nie zasysa powietrza jak odkurzacz to nie ma co się martwić, że... Dostanie pylicy płuc. ;)
Jeżeli już kupować, to na pewno w 25-ogramowych tabakierkach: na pewno bardziej pomagają zachować tą wilgotność.
Kolor? A tak naprawdę to nigdy nie wiem do końca, jaki jest. W przypadku schmalzlerów można napisać jak bardzo jest czarny, ale tutaj? Brązowy, ale raczej ciemniejszy, niż jaśniejszy. Mimo wszystko blisko średniej - tyle powinno wystarczyć. Może przydałaby się osoba innej płci, ale: kto rozróżnia kakaowy, czekoladowy i brązowy? :)
Aha - rzadko występują też jasnobrązowe większe drobinki różnego kształtu (np. "patyczki").

Uf - o ile powyższe dwie kwestie nie zmusiły mnie do dłuższego zastanowienia się to smak Dry Orange, a co za tym idzie także jego ocena już tak.
Pomarańcza - to jest na pewno. Słodka, soczysta i naprawdę wyraźna. Gdybym to wiedział to dawno zakupiłbym tą tabakę! Na szczęście mam ją teraz. To jednak nie wszystko. Jest tu też dodatek "ogólnokwiatowy" oraz - no jakżeby inaczej? - tytoń.
Zastanawiałem się chwilkę gdzie jest wspominana przez niektórych owa skórka pomarańczowa: na mój nos coś podobnego do tego smaku pojawiać się możę przez przełamanie smaku pomarańczy kwiatami. A jeszcze jest tytoń...
Może to się niekiedy wydawać gorzkie - czasami mam wrażenie jakiejś wytrawności, ale częściej czuję kwiat pomarańczy. Jak on pachnie? Nie mam pojęcia, bo to tylko projekcja mojej wyobraźni. Dla pewnego uproszczenia można założyć, że smak pomarańczy uzupełniony jest jakimś nie do określenia kwiatem. Jednakże całość się dopełnia...
Jednakże choć zwykle to nie zawsze tak jest. Pomarańcza dość szybko znika, a jej proporcje w stosunku do innych wątków smakowych nie zawsze są takie same. Czasami zdarza mi się czuć tylko pomarańcze, a czasami tylko kwiaty. Proporcje bywają różne, a doznania smakowe zależą od nasycenia się tą tabaką i od tego, czy zażywamy inne produkty w większym stopniu, niż jest to zazwyczaj. Innymi słowy Dry Orange potrafi za każdym kolejnym razem zasmakować w troszkę inny sposób.
Muszę przyznać, że spodziewałem się czegoś innego, ale nie zawiodłem się.

Jeżeli ktoś nie przepada za tego typu tabakami to śmiało może sobie "myślowo" odjąć jedną gwiazdkę, bądź nawet pół więcej.
Ponadto przypuszczam, że jeżeli ktoś przeczytał recenzje i nadal nie czuje się zainteresowany to Dry Orange go nie usatysfakcjonuje swoim smakiem.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- dynamiczna i ciekawa kompozycja
- pomarańcza!
- tabakierka 25g jest naprawdę ładna i funkcjonalna
Minusy Tabaki
- smak pomarańczy mógłby się trochę dłużej utrzymywać
- podejrzewam, że tabakierka 10g nie zachowuje wilgoci tak dobrze jak ta większa
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or