redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Chapman Menthol Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
3.3 (11)
11215   0   1   0   0   0

Recenzje użytkowników

11 reviews

 
(2)
 
(5)
 
(1)
 
(2)
 
(1)
Ocena ogólna 
 
3.3
 
3.5  (11)
 
2.8  (11)
Access restricted to members. To continue register or
Powrót do pozycji
11 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 5  
1 2 3  
Sortowanie 
 
Ocena ogólna 
 
4.7
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
3.5

Ach!

Pierwsza tabaka jaką mój nos miał przyjemność spotkać, niestety jako młody i głupi wciągałem ją poprzez banknot 500 euro... zamiast z mojej prywatnej tabakierki, dlatego niedawno wróciłem do niej z należytym już szacunkiem :)
Mentol jest wyczuwalny mocno, zaraz obok tytoniu chapmnana :) który uwielbiam, niestety suchość tabaki, podrażnia mój kinolek ale da się to przeżyć. W tym momencie czuję się nie godny wydawać opinię na temat tej tabaki...

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Smak :D
-Tytoń chapmanowy :p
Minusy Tabaki
-Tabakierka, jak wszystkie chapmany :p
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
3.1
Ocena smaku 
 
3.0
Ocena opakowania 
 
3.5

Trudna, specyficzna, inna, dziwna. Zła? NIE! NIE! NIE!

Liberum veto panowie bracia! Nigdy nie mówiłem ,że Chapmany są najlepszymi z tabak, ale czy można je uznać za najgorsze? Moim zdaniem nie, nie i jeszcze raz NIE. W chwili gdy piszę te słowa, leży przede mną tabakiera od dawna nieprodukowanego Domokrążcy, Chapmana Menthol. Moim zdaniem jest to najgorszy z pośród wszystkich Chapmanów. W zasadzie jest to Virginia z dodatkiem mentolu, mentol jest delikatny, ale zarazem sztuczny, sprawia wrażenie duchoty. Dlaczego więc nie potępiam tej tabaki w czambuł? Ano dlatego ,że ów menthol świetnie podkreśla tytoniową bazę, uwypukla kremowo-orzechowy aromat wirginii. Mentol w dość szybkim czasie znika, pozostawiając po sobie jedynie wspomniany aromat tytoniu, tytoniu odrobinę innego niż w Chapman Virginia (świetna tabaka, nie dla wszystkich, ale świetna), bo wzbogaconego tym zaduchem. Chapman Mentol to specyficzna, trudna i ciężka w odbiorze tabaka, to "tabaka dla prawdziwych mężczyzn", dla cowboyów, traperów i innych outsaiderów, którym nie przeszkadza zapach tytoniu w zmielonym tytoniu jakim jest tabaka. Zapytacie ile w tym cukrze cukru? 100% Panowie! Bernardy są świetne, ale ileż można cieszyć się tą wędzonką, tabaki angielskie są zacne, ale ileż można niuchać jeden i ten sam tytoń większości WoSów, GH, SG, ileż można zachwycać się ciemnymi tabakami. Chapmany były tą niszą rynku, która została wytworzona dla tych co chcieli lekkiej odmiany.

Niewątpliwym atutem omawianej tabaki jej jej zmielenie, jest drobne, jednak zdecydowanie grubsze niż to co zwykłem uważać za "drobne", podczas gdy do "średniego" daleka droga. Nie mamy zapchanego nosa, ani napadów kaszlu. Czyż to nie zaleta? Z wilgotnością tej tabaki jest podobnie, zaraz po Cherry, jest to najwilgotniejszy z Chapmanów. Barwa- piaskowa.

Tabakiera jest badziewna, tu muszę przyznać rację, kanciasta cegła, zatyczka często się urywa, nie ma dzynksa do zaczepiania zawleczki. Ale i tu znajduję zaletę, ten sposób pakowania tabaki jest typowy dla Von Eickena, żadna inna firma nie stosuje tego typu tabakier, czyż nie jest to zaletą? Tabakiera niby jest otwieralna, jednak później graniczy z cudem jej złożenie.

Czy można porównywać Chapmany z Ozoną Orange, z Hedgesem czy Fresko? Ja bym nie potrafił porównać tych 4 tabak, to kompletnie inne typy, rodzaje tabak. Inne jest tu wszystko, od zmielenia, przez aromat, aż po głupią tabakierę i tzw. target. Ja lubiłem Chapmany, o ile po Chapmanie Menthol czy Cherry nie będę płakał to za Virginią uronię łezkę. Nie mogę polecić, ale jakim bym był recenzentem gdybym wystawił niesprawiedliwie niską ocenę temu produktowi?

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Tytoń jest całkiem smaczny
-Mentol nie przeszkadza
-Tabakiera typowa dla firmy z Lubeki
Minusy Tabaki
-Tytoń jest niskiej jakości
-Jak ktoś się będzie bardzo wczuwał w ten nikły aromat mentolu, to wyczuje chemiczność.
-Tabakiera jest bardzo słabej jakości.
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Listopad 27, 2011)
Ocena ogólna 
 
1.0
Ocena smaku 
 
1.0
Ocena opakowania 
 
1.0

Okropienstwo

Okropieństwo to dobre słowo na opisanie tego produktu.
Najpierw zacznijmy od tabakiery... Otwarcie straszliwie łatwo oderwać. Szczególnie teraz, kiedy Chapmany znikają z rynku, a tabakiery stanowią wartość kolekcjonerską trzeba bardzo bardzo bardzo uważać, żeby jej nie uszkodzić. A od strony nietechnicznej też nie jest najlepiej – wygląd jest niewyszukany, zbyt prosty, bez charakteru... lipa. Dwa, chociaż nie przypominam sobie gorszej tabakiery.
Zawartość... tytoń i mentol... Na początku jest znośnie, ale nawet jeżeli mamy czuć takie coś, to lepiej nic nie zażywać. Mentol jest slaby pod względem jakości i mocy. Mam tez wrażenie, ze wraz ze słabym tytoniem zwalczają się w nosie.
A po niedługim czasie w nosie jest jakby smród. Tytoń nie przypomina nic z dobrego Chapmana Virginia (chociaż nie sprawdzę jak ten smakowałby z dodatkiem jakiejś mentolowej tabaki).
Zdecydowanie nie polecam. Gorsza tabaka? Nie brałem.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- cena (chociaż za to samo można kupić Chapmana virginie albo dołożyć i kupić inna rzecz)
Minusy Tabaki
- okropny smak
- lipna tabakiera
- odpadające otwarcie
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
4.0
Ocena smaku 
 
4.0
Ocena opakowania 
 
4.0

Chapman Menthol Snuff

Tabaka o drobnym zmieleniu, nie za sucha, kolor jasnobrązowy.
Przed zażyciem czuć papierosowy tytoń lub tytoń do nabijania fajek drewnianych oraz trochę mentolu.
Po zażyciu nos odświeża lekka nuta mentolu, a wspomniany zapach tytoniu staje się bardzo intensywny i dość długo się utrzymuje. W tej tabace czuć głównie ten tytoń, mentol zanika. Jeśli ktoś nie lubi aromatu zwyczajnego tytoniu do fajek, to raczej mu nie podejdzie. To samo tyczy się wielbicieli owocowych tabak. Jakkolwiek za taką cenę, tabakę warto chociaż spróbować.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-tytoniowa
-lekki mentol
-aromat dość długo się utrzymuje
-cena
Minusy Tabaki
-nie dla wielbicieli owocówek
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
2.0
Ocena smaku 
 
2.0
Ocena opakowania 
 
2.0

Dobry wybór, ale jedynie jeśli chcecie zaoszczędzić. Niska cena przekłada się na niską jakość - mimo obiecanego mentolu praktycznie w ogóle nie czuć odświeżenia, a jedynie tytoń. Nie należy się także dziwić, gdy snuff poleci nam do gardła, gdyż lubi to robić.

Sam zaczynałem od tej tabaki, ale to był błąd. Nie polecam nikomu, kto dopiero zaczyna przygodę z tabaczeniem, gdyż można się łatwo zniechęcić. Minęło parę miesięcy, a tego Chapmana wciąż nie skończyłem, co w sumie wystarczyłoby za całą recenzję.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- niska cena
Minusy Tabaki
- szybko leci do gardła,
- brzydka tabakiera.
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
11 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 5  
1 2 3