redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Chapman Menthol Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
3.3 (11)
11215   0   1   0   0   0

Recenzje użytkowników

1 reviews with 3 stars

11 reviews

 
(2)
 
(5)
 
(1)
 
(2)
 
(1)
Ocena ogólna 
 
3.3
 
3.5  (11)
 
2.8  (11)
Access restricted to members. To continue register or
Powrót do pozycji
1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1  
 
Sortowanie 
 
Ocena ogólna 
 
3.1
Ocena smaku 
 
3.0
Ocena opakowania 
 
3.5

Trudna, specyficzna, inna, dziwna. Zła? NIE! NIE! NIE!

Liberum veto panowie bracia! Nigdy nie mówiłem ,że Chapmany są najlepszymi z tabak, ale czy można je uznać za najgorsze? Moim zdaniem nie, nie i jeszcze raz NIE. W chwili gdy piszę te słowa, leży przede mną tabakiera od dawna nieprodukowanego Domokrążcy, Chapmana Menthol. Moim zdaniem jest to najgorszy z pośród wszystkich Chapmanów. W zasadzie jest to Virginia z dodatkiem mentolu, mentol jest delikatny, ale zarazem sztuczny, sprawia wrażenie duchoty. Dlaczego więc nie potępiam tej tabaki w czambuł? Ano dlatego ,że ów menthol świetnie podkreśla tytoniową bazę, uwypukla kremowo-orzechowy aromat wirginii. Mentol w dość szybkim czasie znika, pozostawiając po sobie jedynie wspomniany aromat tytoniu, tytoniu odrobinę innego niż w Chapman Virginia (świetna tabaka, nie dla wszystkich, ale świetna), bo wzbogaconego tym zaduchem. Chapman Mentol to specyficzna, trudna i ciężka w odbiorze tabaka, to "tabaka dla prawdziwych mężczyzn", dla cowboyów, traperów i innych outsaiderów, którym nie przeszkadza zapach tytoniu w zmielonym tytoniu jakim jest tabaka. Zapytacie ile w tym cukrze cukru? 100% Panowie! Bernardy są świetne, ale ileż można cieszyć się tą wędzonką, tabaki angielskie są zacne, ale ileż można niuchać jeden i ten sam tytoń większości WoSów, GH, SG, ileż można zachwycać się ciemnymi tabakami. Chapmany były tą niszą rynku, która została wytworzona dla tych co chcieli lekkiej odmiany.

Niewątpliwym atutem omawianej tabaki jej jej zmielenie, jest drobne, jednak zdecydowanie grubsze niż to co zwykłem uważać za "drobne", podczas gdy do "średniego" daleka droga. Nie mamy zapchanego nosa, ani napadów kaszlu. Czyż to nie zaleta? Z wilgotnością tej tabaki jest podobnie, zaraz po Cherry, jest to najwilgotniejszy z Chapmanów. Barwa- piaskowa.

Tabakiera jest badziewna, tu muszę przyznać rację, kanciasta cegła, zatyczka często się urywa, nie ma dzynksa do zaczepiania zawleczki. Ale i tu znajduję zaletę, ten sposób pakowania tabaki jest typowy dla Von Eickena, żadna inna firma nie stosuje tego typu tabakier, czyż nie jest to zaletą? Tabakiera niby jest otwieralna, jednak później graniczy z cudem jej złożenie.

Czy można porównywać Chapmany z Ozoną Orange, z Hedgesem czy Fresko? Ja bym nie potrafił porównać tych 4 tabak, to kompletnie inne typy, rodzaje tabak. Inne jest tu wszystko, od zmielenia, przez aromat, aż po głupią tabakierę i tzw. target. Ja lubiłem Chapmany, o ile po Chapmanie Menthol czy Cherry nie będę płakał to za Virginią uronię łezkę. Nie mogę polecić, ale jakim bym był recenzentem gdybym wystawił niesprawiedliwie niską ocenę temu produktowi?

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Tytoń jest całkiem smaczny
-Mentol nie przeszkadza
-Tabakiera typowa dla firmy z Lubeki
Minusy Tabaki
-Tytoń jest niskiej jakości
-Jak ktoś się będzie bardzo wczuwał w ten nikły aromat mentolu, to wyczuje chemiczność.
-Tabakiera jest bardzo słabej jakości.
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1