redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Chapman Menthol Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
3.3 (11)
11215   0   1   0   0   0

Recenzje użytkowników

2 reviews with 5 stars

11 reviews

 
(2)
 
(5)
 
(1)
 
(2)
 
(1)
Ocena ogólna 
 
3.3
 
3.5  (11)
 
2.8  (11)
Access restricted to members. To continue register or
Powrót do pozycji
2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2  
 
Sortowanie 
 
Ocena ogólna 
 
4.7
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
3.5

Ach!

Pierwsza tabaka jaką mój nos miał przyjemność spotkać, niestety jako młody i głupi wciągałem ją poprzez banknot 500 euro... zamiast z mojej prywatnej tabakierki, dlatego niedawno wróciłem do niej z należytym już szacunkiem :)
Mentol jest wyczuwalny mocno, zaraz obok tytoniu chapmnana :) który uwielbiam, niestety suchość tabaki, podrażnia mój kinolek ale da się to przeżyć. W tym momencie czuję się nie godny wydawać opinię na temat tej tabaki...

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Smak :D
-Tytoń chapmanowy :p
Minusy Tabaki
-Tabakierka, jak wszystkie chapmany :p
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
4.6
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
3.0

Chapman Menthol Snuff – ta nazwa pozornie mówi wszystko – „Chapman” od razu przywołuje na myśl smak dobrego gatunkowo tytoniu. „Menthol”, no cóż, ot, zwykły mentol, który spotkać można w bardzo wielu tabakach, zwłaszcza tych od Aloisa Pöschla. Zaś „Snuff” kojarzy się tabacznikom tylko z jednym :) Ale czy tabakę można opisać znając tylko jej nazwę i kojarząc odpowiednie jej człony z innymi wyrobami, następnie łącząc je w całość tylko w wyobraźni? Być może. Nie jest to jednak godne pochwały, a już na pewno nie sprawdzi się w przypadku tej tabaki. Swoje dziesięć gramów Chapmana Menthol udało mi się dostać osobiście w sklepie. Mogłem zamówić go przez internet, ale miałem opory przed płaceniem potrójnej wartości tej tabaki za samą przesyłkę. Cena oczywiście gra na korzyść produktu, jak również jest wynikiem wykorzystania średniej jakości materiałów w procesie tworzenia tabakierki. Im lepsza jakość plastiku, tym wyższa cena, a w końcu nie o opakowanie w tym wszystkim chodzi. Przejdę jednak do konkretów. Tabakiera to standard jeśli chodzi o Chapmany czy Lotzbecki, koloru ciemnej zieleni, z czarną zatyczą i brakiem wypustki do zaczepiania. Daje się łatwo otworzyć w czym dodatkowo pomagają wycięcia w odpowiednich miejscach górnej części. Etykieta jest estetyczna, również w kolorze zielonym, poza tym nie różni się niczym szczególnym od innych produktów z serii. Podkreślam jednak, że jest bardzo ładna w swojej prostocie. W końcu jednak dochodzimy do serca, czyli tego, co znajduje się wewnątrz i sprawia, że wszystko inne spada na drugi plan. Po otwarciu czuć rzecz jasna tytoń, jednak jego zapach jest złamany przez niezwykle delikatny acz intensywny mentol, w dodatku odrobinę słodki. Proszek jest drobny, raczej suchy, w kolorze jasnego brązu. Połączenie koloru, konsystencji i zapachu niemal zmusza do spróbowania. Żeby cieszyć się smakiem wystarczy bardzo niewiele i choć tabaka ta nie ma tendencji do wlatywania do gardła podczas zażywania, to na pewno po pewnym czasie i tak tam trafi w postaci morderczego spływu, kiedy to tabacznik ze łzami w oczach będzie poszukiwał czegoś do picia. Co jednak zanim rozpęta się piekło? Niebo, proszę państwa. Tak, tabaczane niebo, tytoniowo-mentolowe, ale nie gorzkie i ciężkie, a słodkie i jakby rozpływające się. Już za pierwszym razem, kiedy spróbowałem tej tabaki, jej smak skojarzył mi się z lodami miętowymi, z drobnymi kawałkami czekolady. Ten Chapman jest wyraźnie inny niż wszystkie, chyba ze względu na swój orzeźwiający charakter. Nie taki jak Pöschlowski (pozwalam sobie porównywać do wyrobów tejże firmy, ponieważ jest ona wśród Polaków najbardziej znana), ale na swój sposób odświeżający. A zatem, jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem tabaki i wiesz, że podstawą tego produktu jest tytoń, nie startujesz w konkursach na najdłuższą wciągniętą kreskę i nie spodziewasz się po tabace tylko fazy, to Chapman Menthol prawie na pewno zawróci Ci w głowie swoją cudownością zawartą w prostocie.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-
Minusy Tabaki
-
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2