redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Taxi Menthol
Leonard Dingler
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Styczeń 05, 2012)
Ocena ogólna 

3.3
Ocena smaku 

3.5
Ocena opakowania 

2.5

12g ziemi afrykańskiej

Nie miałem w swojej powolnie, acz regularnie, uzupełnianej kolekcji tabak, żadnego wyrobu z ziemi afrykańskiej. Postanowiłem się trochę za takową porozglądać. Na jednej ze stron zajmującej się sprzedażą tabak, upatrzyłem sobie właśnie Taxi Menthol. Urzekła mnie ta pstrokata, okrągła tabakierka.

Kiedy odebrałem zamówione tabaki, największą niewiadomą było dla mnie właśnie Taxi. Niezwłocznie otworzyłem pudełko i gały mi wyszły na wierzch na widok formy tej tabaki. Pierwszy raz w życiu widziałem tak grubo zmielony produkt. Aż się trochę wzdrygałem na samą myśl o snuff'nięciu tego. No ale dobra. Jak zapłacone to trzeba wciągnąć :/ Taki stan utrzymywał się długo. Dopiero jakieś 2 miesiące po odebraniu zamówienia, zaczął mi smak i zmielenie tej tabaki niezwykle odpowiadać. To był pierwszy przypadek, że moje postrzeganie tabaki tak diametralnie się zmieniło. Od stanu "ale gó*no", aż do "całkiem przyjemna tabaczka". Co dowodzi tylko tego, że niektórym produktom trzeba dać czas :P

Pisałem już wcześniej o zmieleniu, ale nie wspomniałem o barwie. A ta kojarzy mi się ze spalonym na wiór czarnym kontynentem. Jeśli włączylibyście teraz Discovery i emitowany był by jakiś film o Afryce, to wiedzielibyście o czym teraz mówię ;) Sawanna gdzieniegdzie porośnięta kępami suchych traw. Samotna akacja na tle zachodzącego słońca. Krócej mówiąc: afrykański klimacik!

Nigdy nie byłem w Afryce, także nie mogę powiedzieć czy Afryka faktycznie tak pachnie jak Taxi. Mogę się natomiast przyczepić do braku mentolu, który wymieniany jest na wieczku. Jeśli producenci mentol obiecują to ja tego mentolu oczekuję. A tu mamy jakiś niewyraźny cień mentolu ujawniający się dopiero wtedy, kiedy aromat tabaki ulatnia się z nosa.

Generalnie jednak produkt jest godny polecenia,głównie jako ciekawostka. Choć osobiście przyznam, że w tej tabace jest dla mnie coś magicznego. Sprawiła, że mam ochotę bliżej poznać się też z innymi afrykańskimi produktami.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-świetne, grube zmielenie
-zapach afryki
-sporo tabaczki za niewielką cenę
-baaaardzo sucha
Minusy Tabaki
-na początku obcowania z nią lekko śmierdzi
-nijakie opakowanie bez charakteru
-brak obiecanego na pudełku mentolu
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or