redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Blackberry
Paul Gotard Snuff
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Lipiec 10, 2011)
Ocena ogólna 

4.0
Ocena smaku 

4.0
Ocena opakowania 

4.0

Chaty Polskie a Paul Gotard

Od dłuższego czasu miałem ochotę na jakiś produkt Paula Gotarda, ale zupełnie nie mam pojęcia co mnie podkusiło do nabycia akurat tego smaku. Niedawno zaopatrzyłem się w wydane do tej pory Chaty Polskie, czyli więc również i w czarną jagodę. Podwójnie czarna jagoda, ale nie ma tego złego...
Zasadniczo to nawet jestem zadowolony – mógłbym nawet pokusić się o recenzję porównawczą... Bo czemu nie?
Za sprawą tej tabaki pogłębiło się we mnie odczucie, że Paula Gotarda i Chaty Polskie łączy nie tylko tabakierka, czy dystrybutor... Ale to w zasadzie nie jest tu specjalnie istotne.

Jest to dopiero czwarty mój produkt tej firmy, a nie licząc limitowanych, butelkowanych okazów jakimi są bursztyn i poziomka (obie z miętą, tak) to posiadam tylko fruit mix.
Może za sprawą miejsca, w którym niszczęsny "mix owoców" nabyłem, albo z racji mojego gustu, czy też czegoś zupełnie innego byłem bardzo zawiedziony. O ile znajdę (a na pewno w końcu znajdę!) inny egzemplarz to napiszę recenzję tego produktu, bo ciekawość tej tabaki nadal we mnie jest.
Skutkiem powyższego wydarzenia jest to, że czarnej jagodzie towarzyszyła pewna obojętność i sceptycyzm, bo w końcu tabaki w buteleczkach i dużo pozytywnych opinii na temat tej marki bronią jej skutecznie.
Po pierwszym zażyciu sceptycyzm pozostał i pojawiły się nowe wątpliwości co do tej tabaki. Jedno jest pewne – nie tyle, co sam fruit mix uważam za wyjątek, ale mój egzemplarz tego smaku.
Jagoda w Blackberry jest słodka, soczysta i delikatna. Odnoszę wrażenie, że smak ma za chwilę zniknąć, lecz od trwa niespodziewanie długo. Bardzo dobra tabaka.
Muszę koniecznie odnieść się do Obniżenia Węgrowskiego (właśnie zauważyłem, że na tabace „Węgrowskie” napisane jest małą literą). Tabaki są bardzo podobne, niemal identyczne. Wyrób z serii Chaty Polskie raczy nas intensywniejszym smakiem owocu, ale mięta wydaje się taka sama – również współgra z głównym wątkiem, wspiera go i dopełnia.
Jedynym powodem dla którego tabaka nie dostała piątki był posmak pasty do zębów, który pojawiał się przy zbyt częstym zażywaniu. Tak jest i tutaj, ale w dużo, dużo, dużo mniejszym stopniu – wręcz minimalnym
Właśnie tą cechą Paul Gotard nadrabia intensywność oferowaną przez ChP. Jest też więcej soczystości, ale generalnie ciężko oprzeć się wrażeniu, że produkty mogłyby pochodzić od tej samej firmy.
Pasta do zębów nie powinna przeszkadzać – nie ma jej, gdy nie nadużywamy, a nadużywać nie można. Ta tabaka jednak w odróżnieniu od OW zdecydowanie bardziej nadaje się do regularnego zażywania.
Czemu nie ma piątki? Czegoś jednak jej brakuje... A może to przez tą skazę, której brakuje u butelkowanych produktów PG?
Do Alpiny się nie odniosę.
Jeżeli komuś posmakował produkt Chat Polskich to zdecydowanie polecam, bo nie wyobrażam sobie, żeby istniał lepszy zamiennik tego produktu o limitowanej ilości.
Poza tym jeżeli ktoś może kupić PG Blackberry w cenie „nieco” niższej, niż 10.80zł, które ja wydałem to może obejść się całkowicie bez Chat Polskich.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- smaczna, słodka i soczysta jagoda
- delikatny i długo utrzymujący się smak
- najlepszy zamiennik dla Obniżenia Węgrowskiego Chat Polskich
- tabakiera (standardowa dla PG)
Minusy Tabaki
- być może cena (ja zapłaciłem 10.80zł!)
- pasta do zębów zamiast jagody przy "nadużyciach"
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

6 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 6  

Sortowanie 

To write a comment please register or
porthole Napisane przez porthole
Wrzesień 24, 2012
Recenzja jest dobra, jednak istnieje w niej jeden zasadniczy szkopuł, za który na maturze praca byłaby w ogóle nie zaliczona, jako nie na temat. Mianowicie w języku angielskim blackberry to jeżyna, a nie jakakolwiek jagoda...
ziomoziomal Napisane przez ziomoziomal
Wrzesień 24, 2012
Już za samą budowę, kompozycję, styl i zapis + pare ptk z klucza dostałby te 30% ;d Nie ma co dramatyzować, porównanie tabak nie jest takie złe ;))
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

Wrzesień 24, 2012
Ja nie mówię, że jest złe, że recenzja jest kiepska. Po prostu chcę naprowadzić na to, że tabaka ma imitować inny owoc, który jednak jest mniej słodki, trochę bardziej mdły, dość charakterystyczny. Antagonista się spisał tutaj, ale warto zapamiętać na przyszłość, iż blackberry to jeżyna :) A co do matury, kolega raz napisał nie na temat próbną i w ogóle nie miał jej sprawdzanej, więc ciężko by było o te 30% :P

Antagonista Napisane przez Antagonista
Wrzesień 24, 2012
Ostatnia akutalizacja:
Wrzesień 24, 2012
Z samej części "czytania ze zrozumieniem" jest chyba 29%.
Mój błąd. Czas wprowadzić pewne poprawki, ale nie teraz, bo nie jest to dobry czas na [niekoniecznie gruntowną] modyfikację tekstu.
Problem w tym, że ChP OW to czarna jagoda, a ja nabyłem je w bardzo zbliżonym czasie. Są w smaku bardzo podobne, choć z drugiej strony "docelowy" owoc też.

Dziękuję za informacje.
ziomoziomal Napisane przez ziomoziomal
Wrzesień 25, 2012
Nadal bd uparcie bronił swoich racji, w tym roku miałem mature. Z próbnych nawet tych sprawdzanych przez oke i przez nauczycieli z mojego LO miałem 28-32%. A na właściwej 57% Jakby człowiek nie pisał nic to by nie zdał. Może i błąd w tłumaczeniu to po prostu najnormalniej w świecie egzaminator napisałby na marginesie że to wał. A ptk z klucza by i tak leciały ;))

Wrzesień 25, 2012
Co do walorów smakowych tabaki, jedynie przyczepiłem się, iż warto by było napisać, iż Czarna Jagoda podobna jest do Jeżyny tutaj i od razu wszystko ładnie wiadomo. Sama recenzja jest ok :)

Co do matury, to jeżeli uznaliby, że praca jest nie na temat, nie powinna być sprawdzana. Mając te 32% pewnie pisałeś na temat, jednak dość kiepsko(choć sam niewiele miałem na próbnych). Kolega na maturze z angielskiego tak miał, że pisząc o sobocie używał ciągle słowa "Sunday" i nie miał w ogóle pracy sprawdzanej. Jeżeli ogólnie piszesz na temat, to będzie sprawdzana pomimo byków, nawet śmiesznych, jednak jeżeli mijasz się z głównym tematem pracy, to powinieneś mieć tylko część testową sprawdzoną. Chyba, że od mojej matury zmieniło się już tak, że wystarczy się podpisać i ma się już sprawdzane pod klucz :F
6 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 6