redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Alpina
Alpina Hot
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Luty 24, 2012)
Ocena ogólna 

3.7
Ocena smaku 

3.5
Ocena opakowania 

4.5

krolowa?

Królowa owocówek? Wątpiłem w to określenie. Była to moja druga lub trzecia tabaka i stad ten sceptycyzm. Czytałem, ze może być zbyt delikatna... No i miałem czasami problem, żeby wyczuć cokolwiek i byłem trochę niezadowolony.
Mój węch przed kontaktem z tabaką był stosunkowo słaby, ponieważ nie polegałem na nim zbyt często, a to odbiło się właśnie na wrażeniach związanych, m.in. z tym wyrobem.
Jednak po nieco dłuższym obcowaniu z tą i paroma innymi tabakami węch mi się poprawił... Owocowało to większą intensywnością owoców także w tej tabace. Smak teraz wydaje mi się dość intensywny, świeży, a mentol stanowi całkiem niezłe uzupełnienie całości. Swoją drogą zacząłem tez czuć morele w Gawith Apricot i nie muszę się już tak skupiać na walorach tabaki, żeby w ogóle cokolwiek poczuć.
A co w ogóle jest w Alpinie? Wspomniane już owoce – owoce leśne, jeżyny. Świeże i ostatecznie stwierdzam, ze nie są zbyt delikatne. Dzięki zapachowi mentolu można odnieść wrażenie, ze jest to las, w którym niedawno padał wiosenny deszcz. Po czasie jednak owoce ustępują i czuć... hm, mleko? krem? Coś słodkiego i przyjemnego.
Królowa owocek? Może w jakiś stopniu dlatego, że niewiele jest wieloowocowych tabak, a popularność i dostępność Poschla jest niemała...
Tabakiera zawiera 10g tabaki, jest ciemnozielona, prosta, ale ma styl. Pasuje do zawartości, ale... Ale jakoś mnie nie urzeka.
Cena... Za ten wyrób wyjątkowo niska – można ja kupić za niecałe piec złotych.
Koniecznie trzeba spróbować, a najlepiej to mieć ja na własność. ;)

edit: niemiecka wersja różni się tylko tabakierą, ale jest ona warta piątki i z tego powodu uśredniam ocenę obu tabakier: 4.5.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- smaczna
- cena
Minusy Tabaki
- przeciętna tabakiera
- mogłaby się utrzymywać w nosie nieco dłużej
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or