redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Ozona Raspberry Fresh & Fruity
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Luty 26, 2012)
Ocena ogólna 

3.3
Ocena smaku 

3.0
Ocena opakowania 

4.5

Malina

Miałem trochę szczęścia – zakupiłem ostatni egzemplarz, którego o mały włos bym nie przeoczył. A co wpadło w moje ręce?
Złap je wszystkie – nie pokemony, lecz ozony. Przynajmniej te w okrągłych, niskich puszeczkach. Mimo, że jednak piątka to za dużo dla nich, to bardzo mi się podobają. Prawdopodobne gdyby istniała szóstka możliwa do wystawienia dla naprawdę wyjątkowych tabakier to ta miałaby piątkę.
Nie jest niepraktyczna – wręcz przeciwnie. Niestety to jednak plastik, ale przynajmniej dobrze go imituje. ;)
Tabakierka nie jest typową puszką – aby się dostać do jej zawartości należy przekręcić górną część (wieczko?), aż jego otwór „zejdzie się” z otworem podstawy. Nie jest wcale za mały i nie sprawia problemów, a w przypadku, gdybyśmy chcieli przesypać do niej inny produkt to mogłaby się jeszcze okazać za duża.
Samotna nie robi takiego wrażenia jak w towarzystwie innych tabakier w puszkach – dlatego też muszę skompletować pozostałe.
Zawartość? Pierwszy kontakt i zawód... Nie wiem, czy „zapach” dworca mnie zatkał, czy to może było zmęczenie, albo jeszcze inny powód, ale poczułem nieco mentolu i nic poza tym. Pewnie jakaś anomalia i tyle. Później jednak malina zrobiła się wyczuwalna, a następnym razem już intensywna. Słodka i bardzo smaczna – byłaby zupełnie jak z ogrodu, gdyby tylko dodać jakąś soczystość (mentol zapobiega "mdłości").
Chemia? Poniekąd - Ozona Raspberry smakuje jak rozpuszczalna guma Mamba, ale ma jeszcze dodatek mentolu. Mimo wszystko jest naturalniejsza, niż landrynkowy WoS Raspberry, który jest stricte landrynkowy.
Ta tabaka jest jednak całkiem udana, szczególnie, gdy zestawi się ją, np. z Ozoną Orange, której smak oceniłem na... jeden.
Poza samą maliną jest jeszcze mentol, co pewnie nikogo nie dziwi - niezbyt dobrej jakości. Znika szybciej, niż zapach samej maliny - mamby.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- ładna, praktyczna tabakierka
- smaczne, słodkie maliny
- zapach długo utrzymuje się w nosie
Minusy Tabaki
- może być za słodka
- smakuje jak mamba - maliny mogłyby być bardziej soczyste
- nie wyróżnia się niczym szczególnym
- "Poeschlowskie" składniki
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or