redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

D Doppelaroma
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Październik 08, 2011)
Ocena ogólna 

5.0
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

5.0

banan, biszkopt i czekolada

Pewnego upalnego dnia kupiłem ta tabakę w olsztyńskiej trafice. Saszetka niespecjalnie mnie przyciągała, ale za to skutecznie robiły to recenzje tego wyrobu. Wydałem osiem złotych za naprawdę dużą ilość – w końcu to całe 25 gramów.
Saszetka, o której wspomniałem ma pewną zaletę – jest szczelna. Jest pod tym względem dużo lepsza, niż plastikowe pudełeczka, ale... Z drugiej strony traci trochę na efektowności. Zachowuje jakość tabaki kosztem trwałości samego opakowania – tylko lekko niedbale przechowywana to się zagnie, a to „coś tam”. Niestety nie zachowuje stałego kształtu przez cały czas.
Cztery, bo tabakiera jest dla tabaki, a nie odwrotnie.
Zaraz, zaraz – co w ogóle jest na saszetce? Jakaś persona w białym okienku zażywająca sobie tabakę w sposób przypisywany anglikom. Same obramowanie okienka jest czerwone, na nim nazwa tabaki, a całość okala ładny niebieski kolor. Z tyłu podobnie – nieco więcej informacji. Jest tam uwzględniona nazwa tytoniu – Brasil. Jest też napis „Sorte: D”. Co oznacza literka „D”? Dobre pytanie. „Sorte”, jak mówi mój słownik znaczy „gatunek”, bądź „rodzaj”.
W moim przypadku jest też niewielka naklejka z ostrzeżeniem o możliwej szkodliwości dla zdrowia i powodowaniu uzależnienia. Wspomniano też o dystrybutorze.
A teraz ważniejsze, czyli zawartość – grubo. :) Czarny i niezbyt roztarty produkt (w końcu to Schmalzler). Czarny, nie ciemnobrązowy. Trochę ciężko się wciąga – czyżby przesadzili z wilgotnością? Parafiną? Nie jest to jednak specjalnie utrudniające zażywanie.
Smak... Od razu mówię, że jest to dobry wybór na pierwszego Schmalzlera, szczególnie, jeżeli ktoś chce się „przerzucić” z owocówek.
Jest słodko – tytoń oczywiście, stosunkowo mało wędzonki (dwa elementy, które są nieodłączne temu gatunkowi), ale pierwsze skrzypce gra banan, biszkopt i czekolada. W tej kolejności od największej do najmniejszej intensywności smaku.
Czekolada pojawia się, gdy nieco banan i biszkopt ustąpią, a tytoń cały czas współgra z całością. Myślę, że można tam też wyczuć nieco wanilii.
Dobrze skomponowana - smakuje bardzo dobrze, jest przystępna i tania. Czego chcieć więcej? Ano można chcieć czegoś więcej. Warto spróbować, szczególnie, gdy nie sięgaliśmy jeszcze po mniej przyjazne wytwory tego gatunku tabaki.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- cena
- przystępność (łatwość w odbiorze)
- smak
- saszetka
Minusy Tabaki
- saszetka
- czasami ciężko zażyć
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or