redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Südfrucht
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Marzec 09, 2011)
Ocena ogólna 

4.8
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

4.0

Südfrucht

Südfrucht, tabaka, którą dostałem od M_O_Ka na VII Mistrzostwach Polski w Zażywaniu Tabaki, za co serdecznie mu dziękuje.

Doppelaroma Südfrucht, moi mili to tabaka typu schmalzler, przez Niemca Pöschla wykonana. Uświadczyć jej można w wielu opakowaniach, to jest w saszetach po 25, 50 i 100 gram pakowanych. Saszety owe, choć ze zwykłego papieru wykonane, szczelnymi się zdają, a i w praktyce tabaki zażywania, przeszkadzać nie mają zwyczaju. Do sedna, mówicie moi mili? Dobrze, zatem ad meritum zdążam. Kiedym wysypał tego proszku tak ze szczypty dwie na moją prawicę, zdziwiłem się srodze. Czarne to to, jakoby ziemia z torfowiska, a mokre, jakoby kto tamoć oleju przydał. Oj, zupełnie nie przypominała ta tabaka proszku kaszubskiego, który zgoła odmiennym bywa. A zapach, moi mili, czego to te Niemce tamoć nie nakładli. Bananów, papajów, ananasów i innego, wszelakiej maści egzotycznego dobra. Ale, uważajcie, tego im było mało. Tedy Bawarczyki dorzucili jeszcze czekolady, co by im łacniej w nosach pachniało. Oj, zaiste przednia to mieszanka, moi mili, a i tytuń, co brazylijskiej jest prowiniencji, do owych wniosków się przyczynia. A jakie to to w nosie ciepło czyni, jaką błogością obdarza, tego moi mili, słowy opisać nie można. Jedna jeno szczypta starcza, by woń ową w nosie mieć przez pacierzy dziesięć albo i więcej. Oj, powiadam Wam, moi mili, rarytas to wielki, i równie wielka jest przyjemność jego spożywania. Zanieśmy tedy dziękczynienie Bogu, i prośmy Pana na niebiesiech, coby Niemca za takie proszki błogosławił.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Tradycyjny schmalzler
- Nietuzinkowy aromat
- Spora ilość w relatywnie niskiej cenie
- Łagodniejsza, podrasowana Doppelaroma
- Niezwykle "ciepły" aromat
Minusy Tabaki
- Brak tabakiery może stanowić dla niektórych problem
- Nie każdemu przypadnie do gustu grube zmielenie i duża wilgotność
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or