redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Wild Duck Hot
Samuel Gawith
by Filek     Sierpień 10, 2010    
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Dramat

Henryk Ibsen napisał kiedyś dramat pt. "Dzika kaczka". Dramat o tyle ciekawy, że zaskakujący, który najoględniej mówiąc jest o tym, że nic nie jest takie, jak nam się wydaje. Dzika kaczka od SG to dramat. Dramat piramidalny i nachalny w swej dobitności.

Uściślijmy. Dramat, a więc sztuka. Przedstawienie. Zmaganie się postaci z innymi postaciami i losem. Droga od początku do końca, całość doskonała, bo zamknięta. I taka jest właśnie Dzika Kaczka. Kompletna. Jedna z niewielu tabak, których nie zmieniłbym ani o jotę.

Doskonałość zamknięta w pięknej masywnej puszcze. Puszcze nieomal pancernej, do której dobrać się bez narzędzi graniczy z cudem. W wielu przypadkach należy posłużyć się ciężkim sprzętem, przez co rozumiem śrubokręt, albo inne żelazne cudo.

Pod wieczkiem kryje się 25 gram średnio zmielonego, wilgotnego i delikatnie podwędzanego tytoniu. Pięknie pachnie: przeplatające się aromaty tytoniu i mięt. Otóż to: mięt. Bo w tej tabace są mięty dwie. Po pierwsze: łagodna, która nadaje jej głębii, po drugie: pieprzowa, nadająca kaczce goryczy i świeżości. Mięty te wraz z połączeniem z ciężką i ciemną bazą stanowią całość idealną. Co najlepsze, mięty nie walczą ze sobą, ale współgrają i stanowią harmonijną całość. To jest początek, akt I - ugryzienie mięty.

Później przychodzi pora na rozkosz i tytoniową głębię. Paloną nieco, podwędzaną, o wyraźnym dymnym posmaku. Ciężką, ale daleką od przesady. Niewątpliwie jest to tylko (albo aż) kolejny akcent, wzbogacenie harmonijnej całości. Bez żadnej dominanty: mięta płynnie przechodzi w tytoń, ale nie przygasa. Nie przygasa do samego końca.

Aromat się nie kończy. Wiele tabak ma tą wstrętną cechę, że urywa się nagle, tracąc na intensywnośći. Kaczka trwa długo i mija jednostajnie. Wspaniała Kaczka. Za to koniec jest smutny. Piękny i nostalgiczny zarazem, przepełniony uczuciem straty.

Podsumowując, na myśl przychodzi mi myśl jednego z moich ulubionych filozofów. Arystoteles w swojej 'Poetyce' napisał, że doskonałe jest tylko to, co ma początek, środek i koniec. Napisał to w konteście dramatu i w tym sensie Dzika Kaczka niewątpliwie jest dramatem. Całością perfekcyjnie doskonałą.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ puszka
+ wszystko
Minusy Tabaki
- nic
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or