redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Honey Menthol Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
4.2 (26)
27229   0   1   0   0   4
 

Informacje o tabace

Producent
Wilsons & Co (Sharrow) Ltd

Parametry tabaki

Smak tabaki
Miód
Waga tabaki
5 g.
Opakowanie
metalowe

Wilsons & Co (Sharrow) Ltd

Recenzje użytkowników

26 reviews

 
(14)
 
(9)
 
(1)
 
(2)
1 star
 
(0)
Ocena ogólna 
 
4.2
 
4.3  (26)
 
4.0  (26)
To write a review please register or
View all reviews View most helpful
Ocena ogólna 
 
3.5
Ocena smaku 
 
3.5
Ocena opakowania 
 
3.5

Zaskoczenie, czy rozczarowanie?

Obok Best SP jeden z najpopularniejszych WoSów. Oczekiwania były wielkie, a na korzyść HM świadczył i pozytywne opinie i sama nazwa. Miód i mentol - pięknie brzmi. Czy piękna jest zawartość? Tak, choć po czasie.

HM zaskakuje od samego początku. W klasycznej WoSowskiej puszeczce drzemie produkt na wskrośc nie WoSowski, syn wyrodny młynów z Sheffield. Tabaka ruda i wilgotna o średnim zmieleniu. Jedna z moich ulubionych konsystencji. Zapach oddaje napis na puszcze - mentol podszyty lekko ciężkawą słodyczą miodu. Słodyczą gorzką.

Po zażyciu czuć głównie mentol, mocny i obawiam się, że odrobinę zbyt mocny. Moc ustępuje jednak po czasie na korzyść odświeżenia. Gdzieś w tle pobrzmiewa tytułowy miód. Zawiodłem się.

Zawiodłem się, bo spodziewałem się fajerwerków. Czegoś w charakterze podobnego do Lowen Prise - anyżówki z pazurem. Analogicznie liczyłem na ukąszenie mentolu i długo utrzymujący się miód. Otrzymałem pazur z miodem. I po czasie naprawdę nie wiem, czy nie wyszło to tej tabace na dobre. Świetne, długo utrzymujące się odświeżenie, gryzące na początku, z czasem złagodzone przez miód w tle. Efekt fajny, choć wciąż będę poszukiwał tabaki o odwróconych proporcjach, orkiestry w której to miód jest solistą, a pozostałe aromaty narzucają mu jedynie odpowiedni rytm.

Tabaka dobra, choć nie genialna. Tabaka do której się wraca, choć nieczęsto. Godna zapamiętania, ale nie wybijająca się ponad średnią. Po prostu tabaka.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ barwa, zmielenie, wilgotność
+ odświeżający aromat
Minusy Tabaki
- tylko posmak miodu
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Honey Menthol

Moje doświadczenie z angielskimi tabakami ogranicza się do, tylko, dwóch wyrobów, Honey Menthol i Extra Crumbs of Comfort. Zamawiając je trochę się bałem drobnego zmielenia i mocy. Obie tabaki, a szczególnie HM, sprawiły, że jestem pod ogromnym wrażeniem wyrobów Wilsonów.

WoSowymi tabakierkami jestem zachwycony, stylowe, ładne, szczelne. HM jest wypchana po brzegi, ale mi to nie przeszkadza. Wystarczy popukać tabakierką o blat, żeby tabaka się "ułożyła".

Otwierając tabakierkę czuć słodki mentol, słodycz tę nie nazwałbym miodem. Tabaka jest grubiej zmielona niż standardowe WoSy, wilgotna, ciemnobrązowa i zbija się w grudki.

Biorę szczyptę, wciągam, powtarzam dla drugiej dziurki. HM dobrze orzeźwia, czuć słodki mentol, przy snuffie już wyczuwam miód, może lipowy, może akacjowy, ręki sobie uciąć nie dam, ale przy większej ilości w oddali pojawia się jakiś kwiat. Spływu nie doświadczyłem. Aromat utrzymuje się dość długo.

Już kilka razy podkreślałem, że jestem na początku przygody z tabaką, ale co chwila odkrywam lepsze smaki, Honey Menthol jest jednym z nich. Przekonał mnie do WoSów, na pewno kupię jeszcze jakieś smaki tego producenta. Trochę żałuję, że w Polsce panuje ten niby-kult Red Bulla i Poeschla. Red Bulla nienawidzę i nikomu go nie polecę, ale i tak ludzie zaczynają od tego wyrobu zamiast od bardzo dobrych tabaka, jakimi są WoSy.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Konsystencja,
- Moc,
- Słodki mentol,
- Stylowa tabakierka.
Minusy Tabaki
- BRAK.
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Luty 26, 2012)
Ocena ogólna 
 
4.6
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
5.0

Słodki mentol

"Miód Mentol" zakupiłem z nadzieją, że mentol będzie tłem dla tytułowego miodu. Po otworzeniu okrągłej tabakiery chakaterystycznej dla wszystkich produktów z Sheffield poczułem bardzo silny mentol i zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem nie dostałem innego produktu w puszce na Honey Menthol. Dodatkowo zdziwiła mnie konsystencja tabaki - jako, że jest to angielski wyrób spodziewałem się sypkości i mocnego zmielenia (czyli to co lubię najbardziej), a w mojej puszce siedział mocno zmielony, ale wilgotny tytoń.

W natłoku mentolu uwalniającego się z otwartej puszki nie mogłem się doszukać nawet nutki słodyczy, więc postanowiłem jej poszukać poprzez najbardziej skuteczną metodę - zażycie.
Początkowo czuć sam mentol, zza którego po jakimś czasie wyłania się przyjemna słodycz złagadzająca nadmiar mentolu. Jest to bardzo przyjemna słodycz, jednak miodem bym jej nie nazwał.
Jako, że bardzo lubię angielskie konsystencje i nie szaleję za mentolem postanowiłem część "miodów mentolów" zostawić na noc na wywietrzenie. Rano otrzymałem w miarę suchą tabakę, która przy sznupnięciu ukazuje sam mentol, zza którego dosłownie po paru sekundach wyłania się dobrze wyczuwalna słodycz.
Niestety dalej nie jest to miód, jednak z całą pewnością tabaka jest bardziej "honey" od tego, co dostajemy od razu po otwarciu puszki.

Polecam wszystkim, którzy szukają nietypowego mentolu. Dodatkowo można nią pomanipulować według własnych potrzeb (zarówno kontekście aromatu jak i konsystencji), a sam aromat utrzymuje się dość długo.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ odświeżająca słodycz
+ długotrwały aromat
+ dwa oblicza tabaki
+ mocna
+ puszka
Minusy Tabaki
- za dużo mentolu
- nie do końca jest to miód
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
3.6
Ocena smaku 
 
3.5
Ocena opakowania 
 
4.0

Miodzie, mój miodzie, gdzie żeś jest?!

Po "zaliczeniu" około 20 aromatów WoSa, co stanowi prawie 1/3 obecnie produkowanych, przyszedł czas na najpopularniejszego WoSa w Polsca, na Honey Menthol. Oczywiście nastawiałem się na to, że będzie to mentholówka z dodatkiem miodu, jednak mimo wszystko się odrobinę zawiodłem. Mimo zastosowania triku, którego używam przy tabakach Poeschla, czyli wietrzenia Honey Menthol nie pokazał mi swojej drugiej strony, istotnie jest jakby mniej mentholu, miód jest bardziej wyczuwalny, no ale... Właśnie, chciałem zacząć od tego, że ten słodki posmak w małym stopniu odzwierciedla miód, oczywiście zdaję sobie sprawę jak ciężko odwzorować miód, ale mimo wszystko to nie jest "to". Po zażyciu WoS HM obdarowywuje nas silnym aromatem mentholu, identycznym jak w Cherry Menthol czy w Extra Menthol, menthol tej jest bardzo zacny, "smaczny" jest, odświeża. Jednak mimo wszystko czegoś tu brakuje, mam wrażenie niepełności. Wrażenie monoaromatyczności producenci postanowili zalepić czy zagłuszyć aromatem miodu. Znów wracamy do punktu wyjścia, silny menthol + aromat czegoś bardzo słodkiego, czegoś nieuchwytnego. Muszę dodać ,że tabaka "ma kopa" wobec czego zażywanie kolejnych szczypt, by z tego "czegoś słodkiego" ulepić plaster miodu nie ma sensu. Muszę wspomnieć jeszcze ,że w Honey Menthol nic a nic nie czuć tytoniu, zupełnie, szkoda. W każdym razie tabaka ta byłaby świetna, do odświeżenia czy orzeźwienia w lecie, gdyby nie...

...tabakierka, która nie nadaje się do zażywania w plenerze, ze względu na to ,że tabaki jest nasypane do niej ponad ścianki, wobec czego przy każdym otworzeniu tracimy trochę proszku, ponadto etykieta ściera się, więc noszenie w kieszeni odpada jeśli zbieramy tabakiery. Tabaka jednak zachowuje świeżość w tabakierze, łatwo ją otworzyć i jest przystosowana do zażywania szczypt, czyli sposobu w jaki powinno się zażywać tabaki angielskie. Tabakiera jest tradycyjna, na pierwszy rzut oka można stwierdzić ,że ukrywa się w niej tabaka porządnej marki.

Honey Menthol jest tabaką drobno zmieloną (średnio na standardy angielskie), wilgotną, pachnie mentolem.

Honey Menthol nie jest złą tabaką, ja jednak preferuję tabaki ,które mogą zaoferować wielość aromatów, jeśli już sięgam po tabaki monoaromatyczne, to nie chcę w nich mentolu, który zagłusza aromat, ewentualnie oczekuję lekkiej nuty tytoniowej.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Mocny mentol
-Orzeźwienie
-Tabakierka
Minusy Tabaki
-Tabakierka
-Słabo wyczuwalny słodki aromat, który według WoS ma być miodem.
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
4.3
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
3.5

Tabaka o dwóch obliczach.

Mój pierwszy WoS, ale nie ostatni.

Opakowanie standardowe dla tego producenta czyli aluminiowe okrągłe pudełeczko. Podobne do tabakierek McChrystalsa, jednak mam wrażenie że jest ciut solidniejsze. Nie przepadam za nimi, ponieważ często odrobina zawartości wysypuje się przy otwieraniu a korzystanie na świeżym powietrzu wydaje się być awykonalne (przy choćby lekkim wietrze rzecz jasna). Trzy i pół gwiazdki, o pół gwiazdki więcej od McChrystals.

Tabaka jest koloru ciemnobrązowego, mocno, równomiernie zmielona (ale nie przesadnie) i o dziwo wilgotna. Lubię taką konsystencję, przyjemnie się ją wciąga i zazwyczaj nie spływa. Jedynym minusem jest to, że lubi zbijać się w grudki, ale przy tego typu opakowaniu to nie jest problem.

Wraz z otwarciem tabakierki uwalniamy przyjemny i intensywny zapach mentolu. Jest to tabaka o dwóch obliczach, podana w formie wychodzącej od producenta - chłodnie mentolowa z praktycznie niewyczuwalną nutą miodu, który pojawia się dopiero po kilku minutach od zażycia a i tak łatwo go przegapić. Po pozostawieniu na dobę otwartego pudełeczka w celu wywietrzenia nadmiaru mentolu zmienia się nie do poznania. Role odwracają się. Jest słodka i kusi naturalnym aromatem miodu z dodatkiem mentolu. A mentol jest nie byle jaki, o wiele lepszy od spotykanego w produktach spod znaku Poschl (np. President). Idąc za radą bardziej doświadczonych forumowiczów podzieliłem zawartość opakowania na dwie części i w ten sposób mam dwie tabaki, jedną odświeżającą i drugą osładzającą życie. Pychota w obu odmianach. Cztery i pół gwiazdki.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- dwa w jednym, odświeżenie i słodycz
- przyjemna dla nosa konsystencja
Minusy Tabaki
- grudkuje się
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Zobacz wszystkie recenzje użytkowników
e-max.it: your social media marketing partner